IMG_1591

Prvenstvo Hrvatske 2019. u maču i sablji

U Sportskom centru Veli Jože u Poreču od 25.-27. travnja 2019. održalo se Prvenstvo Hrvatske u mačevanju, i to u maču i sablji. Uz održanih 340 nastupa u 25 kategorija, Poreč je bio centar mačevanja u Hrvatskoj tijekom tri dana prvenstva u pojedinačnim i ekipnim kategorijama.

HAMK Mladost je na ceremoniji otvaranja, po sedmu godinu zaredom, proglašen najboljim hrvatskim mačevalačkim klubom za 2018. godinu.

Od pojedinačnih rezultata treba istaknuti sljedeće rezultate:

Mač seniorke:
1. Ana MESIĆ
3. Andrea MAJDANDŽIĆ i Viktorija VUČKOVIĆ SOKOVIĆ
6. Jana KUNA
9. Lara PETKOVIĆ
10. Judita ŠTORGA
15. Lucija GNJIDIĆ

Mač seniori
2. Vedran MARKOTA
3. Matej KUMIŠA
5. Maurizio BOGOVIĆ
10. Lovro TRGOVEC-GREIF
12. Jakov PLEŠE
13. Filip HORVAT
14. Marko BRKLJAČIĆ

Mač juniorke
1. Andrea MAJDANDŽIĆ
2. Jana KUNA
5. Lucija GNJIDIĆ
7. Jelena JOLIĆ
8. Viktorija VUČKOVIĆ SOKOVIĆ
11. Maja MAJDANDŽIĆ
13. Jela ŠABAN
16. Judita ŠTORGA

Mač juniori
2. Vedran MARKOTA
6. Luka GNJIDIĆ
8. Jakov PLEŠE
10. Luka ŠIMUNKOVIĆ
12. Marko ŠIMUNKOVIĆ

Mač kadetkinje
5. Jelena JOLIĆ
7. Maja MAJDANDŽIĆ
9. Jela ŠABAN
16. Judita ŠTORGA

Mač kadeti
2. Jakov PLEŠE
3. Luka ŠIMUNKOVIĆ
8. Luka GNJIDIĆ
9. Marko ŠIMUNKOVIĆ

Mač mlađi kadeti (do 14 godina)
1. Marko ŠIMUNKOVIĆ

Mač mlađe kadetkinje (do 14 godina)
5. Kiara KNEŽEVIĆ

Mač dječaci do 12 godina
7. Pavle RESKUŠIĆ

Mač djevojčice do 10 godina
2. Ivana ŠIMUNKOVIĆ

Mač dječaci do 10 godina
5. Max Alex Kortyan
10. Andrija Herjavec

Mač veterani
2. Bojan MIJATOVIĆ

Sablja seniorke
2. Lucija GNJIDIĆ
8. Viktorija VUČKOVIĆ SOKOVIĆ

Sablja seniori
5. Bojan MIJATOVIĆ

U ekipnom natjecanju Mladostaši su ostvarili sljedeće rezultate:

Mač seniorke
1. Mladost 1 – Ana MESIĆ, Andrea MAJDANDŽIĆ, Lara PETKOVIĆ i Jana KUNA
4. Mladost 2 –  Lucija GNJIDIĆ, Jelena JOLIĆ, Judita ŠTORGA i Viktorija VUČKOVIĆ SOKOVIĆ

Mač seniori
2. Mladost 1 – Maurizio BOGOVIĆ, Filip HORVAT, Matej KUMIŠA i Vedran MARKOTA
3. Mladost 2 – Marko BRKLJAČIĆ, Jakov PLEŠE, Lovro TRGOVEC-GREIF i Bojan MIJATOVIĆ

Mač juniori
1. Mladost – Luka GNJIDIĆ, Vedran MARKOTA, Jakov PLEŠE i Luka ŠIMUNKOVIĆ

Mač juniorke
2. Mladost 1 – Lucija GNJIDIĆ, Jana KUNA, Andrea MAJDANDŽIĆ i Viktorija VUČKOVIĆ SOKOVIĆ
3. Mladost 2 – Jelena JOLIĆ, Maja MAJDANDŽIĆ, Jela ŠABAN i Judita ŠTORGA

Mač kadeti
1. Mladost – Luka GNJIDIĆ, Jakov PLEŠE, Luka i Marko ŠIMUNKOVIĆ

Mač kadetkinje
2. Mladost – Jelena JOLIĆ, Kiara KNEŽEVIĆ, Maja MAJDANDŽIĆ i Jela ŠABAN

Sve ostale, kao i ukupne, rezultate možete pogledati OVDJE.

Galeriju slika s ovog prvenstva možete vidjeti ovdje: