2342543 (2)

Maraton u maču u Vicenzi

Maraton u maču – Vicenza (ITA), 5.-6. siječnja 2019.

Tijekom vikenda 5./6. siječnja 2019. u Vicenzi, Italija održao se prvi ovogodišnji maraton u maču. Svake godine se u Vicenzi održe po dva maratona, sljedeći na redu je krajem svibnja. Formula natjecanja je 6 kola po 10 natjecatelja u svakoj grupi, s time da se prva 4 kola slažu po ranglisti. U 5. kolu se tabla dijeli na gornju i donju, dok se 6. kolo radi po klasifikaciji na svakih 10 natjecatelja, tako da prva grupa odgovara finalnim borbama na kraju kojih se po plasmanu iz te prve skupine određuju pobjednici maratona. Svih 10 natjecatelja, kako u ženskoj, tako i u muškoj konkurenicji, dobivaju medalje. Bori se na 5 tuševa, na dvije minute. Na ovom maratonu među prvih 10 kvalificirala se jedna žena, još jedna bila je 14, dok su ostale bile raspoređene od 21. mjesta pa nadalje. Član kluba i tajnik kluba Bojan Mijatović osvojio je 2. mjesto nakon što se kao 8. kvalificirao za finalnu skupinu. Na kraju je maraton završilo 45 natjecatelja, a svaki sudionik imao je oko 55 borbi u dva dana. Na turniru su još nastupili i članovi MK Špade, Poreč i MK Inter, Zagreb.